Zápasové výsledky

st. Dorost.: Hostouň/Švermov – SK Slaný 4:1

By 23. 4. 2023 No Comments

Do zápasu se Slaným jsme vstupovali s vědomím, že je to malé derby a po podzimu jim máme co vracet. Bohužel do zápasu nemohl nastoupit Serhii Gritsu, ale naopak jsme  mohli využít omilostněného Ondru Frühaufa, který své kvality potvrdil předvedenou hrou a gólem, i přes měsíční = čtyř-zápasovou pauzu. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale bohužel jedinou chybičku v celém zápase hosté v 17.minutě využili. Tento gól kluky  nezlomil, ale naopak vyhecoval, dál kombinovali a tato hra nás přivedla k vyrovnání. Z výborně kopnutého rohu Adama Nedvěda si na hlavičku naskočil Martin Macek a vyrovnal na 1:1. A když Máca (Martin Macek) po 5 minutách si nádherně přebral balón nahoru a poslal kolmici na Jakuba Svobodu, bylo jen na Kubovi, zda půjdeme do vedení . A šli jsme, krásnou střelou na zadní tyč prostřelil Slánského gólmana- 2:1. Po zbytek poločasu jsme Slaný tlačili, ale bohužel už další šance nevyužili. O poločase jsme klukům říkali, ať pokračují ve hře z prvního poločasu a že je potřeba dát 3 gól. Kluci na to navázali a po krásné kombinaci na levé straně , kde si párkrát vyměnili míč Adam Starý s Markem Hlavsou, následoval centr na zadní tyč, kam nabíhal Svoby a ten krásně našel přihrávkou pod sebe Ondru Frühaufa, který se nemýlil a  zvýšil na 3:1. Naše čtvrtá branka padla po krásné kombinaci tentokráte na pravé straně, kde unikajícího Svobyho, zastavilo Slaný jen za cenu faulu ve vápně. K té se postavil Vojtěch Enderle a poslal gólmana na druhou stranu – 4:1. Tento stav vydržel i přes další šance až do konce. Pochvalu za dnešní výkon si zaslouží všichni hráči včetně náhradníků, protože všichni útočili a všichni bránili, což ocenil i Jakub Štýbr v brance, na kterého kromě gólu letěla snad jen jedna střela. Je potřeba neusnout na vavřínech a pokračovat, protože nás čeká ještě hodně těžkých zápasů, které musíme zvládnout. Věříme, že kluci si uvědomili jakou cestou musí jít a je to od začátku zimní přípravy vidět nejen na výsledcích, ale hlavně na předvedené hře, kterou často bouřlivým potleskem ocení i diváci.

Trenér Tomáš Marek

Foto Robert Štochl  zde

Tomáš Vydra

Tomáš Vydra

Administrátor webu a sociálních sítí